امروز:

وین دایر در بخشی از كتاب خود با نام "نیروی نامرئی" می نویسد:
"نیروی مثبت الهی، نیروی عشق و پذیرش است. از هیچ كس، كوچكترین چشم*داشتی ندارم. درباره*ی كسی پیشداوری نمی*كنم و از دیگران می*خواهم همان*گونه آزاد باشند كه در باطن هستند."
دکتر وین دایر Wayne W. Dyer" "، یکی از نام آورترین نویسندگان و سخنوران در زمینه*ی گسترش شخصیت است که بیش از سی کتاب از وی چاپ گردیده و در هزاران برنامه ی تلویزیونی و رادیویی شرکت کرده است.
دکتر دایر می گوید که در زندگی خود هر کاری را که می خواسته، کرده و پس از این هم خواهد کرد. وی بر همه*ی ناتوانی*های منش خویش چیره شده است، آنچنان که می*تواند خستگی، سرماخوردگی و حتی دردهای خود را نیز با نیروی اراده از بین ببرد. وی بیان می دارد كه :
"بیشتر مردم از نیروی مغز خویش آگاهی ندارند. در حالی که مغز انسان می*توانسته این همه کار در جهان انجام دهد، بی گمان می تواند همه*ی ناتوانی*های منش خویش را نیز از بین ببرد."
دایر تاكنون هزاران نفر از انسانهای شكست خورده را به بالاترین درجه*ی آرامش، كامیابی و ثروت رسانده است. دگرگونی روحی او داستان شیرینی دارد كه در كتاب "باور كنید تا ببینید"، به بیان آن پرداخته است.
وی می گوید، سالها از ستم و بی مسؤولیتی پدرش به خانواده، سرشار از خشم و نفرت بوده است؛ تا اینكه یك روز از پشت میز اتاقش در دانشگاه بر آن می شود تا بدنبال پدر مست و لاابالی خود بگردد و به كین*خواهی از او بپردازد. جستجوی یك مست دائم الخمر [ =میخواره ] در سراسر آمریكا كار بسیار سختی به نظر می رسد، ولی او از هر امكانی بهره می*گیرد تا اینكه در می*یابد پدرش چند هفته پیش در شهری دورافتاده بر اثر ناراحتی كبد ناشی از نوشیدن الكل درگذشته است. سرانجام، با هزاران پرس و جو، گور پدر را می*یابد. در حالی كه سرشار از نفرت و كین*خواهی بوده، بالای گور می ایستد. مدتی به گور نگاه می كند... پس از چند دقیقه كه به آن خاك می نگرد، ناگهان عاطفه*ای پنهان از پشت سالها نفرت، زبانه كشیده و به گریه می*افتد. او در آن سیل اشك، پدرش را با وجود همه*ی زخمهای روحی*اش می بخشد. او می گوید:
"پدرم را بخشیدم و با این بخشش شگفت آور و آنی، احساس كردم همه*ی سدهای روحی كه شكوفایی احساس خوشبختی*ام را از من گرفته بودند، در برابر نیروی عاطفی این بخشش نابود شدند، دود شدند و گویی در زندگی*ام، بامداد از راه رسیده باشد. پس از آن، به نیروی بخشش پی بردم و فهمیدم انسانی كه می*بخشد، خود، امكان پیشرفت بیشتر به سوی آرزوهایش را می*یابد. می*بخشی و خودت آزاد می*شوی. این آزادی، بسیار نزدیك به ماست. اگر زرنگ باشیم و خوب ببینیم."
از آن زمان تا به امروز، وی كمر خدمت به مردم بسته و در بیشتر نوارها و كتابهای علمی و عرفانی، بسیاری از خوانندگانش را در سراسر دنیا شیفته*ی خود كرده است. او همه*ی كتابهای خود را در فضایی آكنده از عرفان شرقی، سروده*های مولانا، گفته*های حكیمانه*ی قرآن و انجیل در زمینه*ی دانش روانشناسی جدید می نویسد و شنیدن نوای استوار او آرامش بخش است. تاكنون دو كتاب از مجموعه ی كتابهای ایشان، مقام پرفروشترین كتاب سال آمریكا را یافته*اند. برای نمونه، کتاب "گستره*ی اشتباهات شما"، در سال ۱۹۷۶، در حدود سی میلیون نسخه فروش رفت كه جزو یکی از بالاترین فروش کتابها در تاریخ است. دایر در سال ۱۹۸۷، بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.


امار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic