امروز:

مرد زندگی‌تان را عاشقانه دوست دارید اما ایرادهای كوچكی در رفتار او وجود دارد كه شما را آزار می‌دهد، مثلا این‌كه خانه نامرتب است یا همیشه برای‌تان كادوهایی آزاردهنده می‌خرد و… شاید زمانی كه نامزد بودید چندان برای‌تان اهمیتی نداشت كه او در خانه خیلی نامنظم و كثیف است ولی از زمانی كه با او زیر یك سقف رفته‌اید این مسئله به‌شدت آزارتان می‌دهد.‌ قبل از هرچیز باید بدانید، به‌طور حتم هیچ‌چیز با غر درست نمی‌شود.‌ مردها خیلی راحت صحبت‌ها و دلیل‌های منطقی را قبول می‌كنند چون مسلما آ‌ن‌ها نیز نمی‌خواهند، همسرشان را آزار دهند.‌ در اینجا راه اصلاح 8 تا از بدترین عادت‌های آقایان را برای شما آورده‌ایم  كه در آ‌ن‌ها هیچ غرزدنی برای اصلاح وجود ندارد.


 

عادت بد یك

تمیزی را به شوهرتان یاد بدهید

شاید یكی از گلایه‌های بسیاری از خانم‌ها‌ نامرتب‌بودن همسرشان در خانه است مثلا این‌كه بعد از استفاده از دست‌شویی آن را تمیز نمی‌كند و برای خانم هیچ‌چیز بدتر از مواجه شدن با یك دست‌شویی كثیف نیست.

راه‌حل: اول اجازه دهید او بداند كه دوست ندارید پشت او راه بروید و كثیف‌كاری‌هایش را تمیز كنید مثلا اینكه همیشه بعد از او دست‌شویی را تمیز كنید. دوم این‌كه سعی كنید، با او به یك توافق برسید و مثلا این‌كه شما باید چه كاری انجام دهید و او چه وظیفه‌ای در خانه دارد.‌ اینگونه او نیز بهتر می‌تواند انتظارات شما را بداند و آ‌ن‌ها را عملی سازد.


 

عادت بد 2

برگشت به دوران نامزدی

در دوران نامزدی و آشنایی، او مدام برای‌تان كادو می‌خرید، گل هدیه می‌داد، كاملا حواسش به شما بود و همیشه سعی می‌كرد كه شما را خوشحال كند وبا همین كارها باعث شد شما اورا انتخاب كنید. ولی بعد از ازدواج تمام بیرون رفتن‌های‌تان محدود به رستوران محله شده‌ و شاید سالی یك‌بار برای تولد، رستورانی خاص بروید.‌ چه اتفاقی برای آن قرار‌های عاشقانه افتاد؟ بسیاری از مردان بعد از ازدواج‌ آن رفتارهای پرشور خود را از دست می‌دهند و فراموش می‌كنند كه این رفتارها چقدر برای شما مهم است.

راه‌حل: اینجا جایی است كه شما باید خلاق باشید! مثلا می‌توانید یك كنسرت خوب یا تئاتر جالب یا هر برنامه‌ای كه برای هر دوی شما هیجان انگیز است را انتخاب كنید وبا یك پیامك به او پیشنهاد دهید و حتی برای این‌كه روز و ساعت برنامه را یادش نرود روی یك كاغذ بنویسید و به میزش بچسبانید. مردها دوست دارند، به‌طور روشن خواسته شما را بدانند.


 

عادت بد 3

رك به او بگویید كارهایش را بكند

از وقتی ازدواج كرده‌اید مدام مجبور بوده‌اید لباس‌ها و جوراب‌های كثیف او را از گوشه و كنار خانه جمع كنید، روزنامه‌های نیمه خوانده شده او را مرتب كنید، از اطراف خانه لیوان‌های خالی چایی‌اش را بردارید و این كارها دیگر برای‌تان تبدیل به یك عذاب شده‌است.

راه‌حل: اول از همه با‌ خود فكر كنید كه آیا او همیشه اینگونه رفتار می‌كند وشما را مجبور می‌كند كه وسایلش را جمع كنید یا گاهی و فقط این بار است كه شما ناراحت شده‌اید و قبلا مشكلی نداشتید، سپس به او بگویید كه چقدر برای‌تان آزاردهنده است كه تبدیل به یك خانه‌دار تمام وقت شده‌اید و از او بخواهید كه تغییری در این وضعیت ایجاد كند. شاید این راه‌حل به‌نظرتان بسیار ساده و پیش پاافتاده باشد ولی باور كنید كه تاثیر دارد. مردان تا وقتی شما به‌طور روشن انتظار و خواسته‌تان را مطرح نكنید آن را عملی نمی‌كنند.‌ این بار این روش را امتحان كنید مثلا به او بگویید: «برای من بسیار آزاردهنده و ناراحت‌كننده است كه همیشه فقط من مسئول جمع‌آوری لباس‌ها باشم. اگر لباس‌های تمیز را در كمد و لباس‌های كثیف را در سبد لباس‌های كثیف‌ بگذاری كمك بزرگی به من می‌كنی.‌» در حرف‌های‌تان كاملا نشان دهید كه كمك او می‌تواند چقدر خوشحال‌تان كند و بعد از این‌كه خواهش شما را هم عملی كرد از او تشكر كنید.‌


 

عادت بد 4

 

موبایل را كنار بگذار آقای شوهر

این روزها دیگر مثل قدیم نیست كه اعضای خانواده در یك محیط صمیمی و بدون دغدغه دور هم جمع می‌شدند و با هم حرف می‌زدند. امروزه چیزهای زیادی مثل تلفن، اینترنت و… وجود دارند كه حواس را پرت می‌كنند و در نتیجه نمی‌توان با تمركز كامل باهم صحبت كرد، این مشكل جایی بیشتر می‌شود كه شوهر شما یك گوشی هوشمند مثل آی‌فن هم داشته باشد. معمولا او هیچگاه گوشی را زمین نمی‌گذارد و مدام در حال بازی و…‌ با گوشی است.

راه‌حل:  اول از همه اجازه دهید او بفهمد شما از این‌كه مدام ببینید او سرش در گوشی است اصلا لذت نمی‌برید و بیشتر ترجیح می‌دهید كه هنگام صحبت به‌صورت شما نگاه كند.‌ وقتی متوجه شود كه این عادتش شما را آزار می‌دهد آمادگی آن را پیدا می‌كند كه آن را كم كند. در این حالت شما می‌توانید‌ با روش‌های مبتكرانه‌ای این عادت را از او دور كنید.‌


 

عادت بد 5

از او بخواهید گوش كند

یكی از گلایه‌های رایج خانم‌ها این است كه شوهران‌شان به حرف‌های آن‌ها گوش نمی‌دهند. این مشكل از جایی آغاز می‌شود كه خانم‌ها گمان می‌كنند، خواسته یا انتظارشان برای طرف مقابل روشن است اما در حقیقت در اغلب موارد اینگونه نیست.‌ البته ممكن است كه این عادت بد نیز در شوهر شما وجود داشته باشد كه وقتی حرف می‌زنید عكس‌العمل مناسبی نداشته باشد اما انصاف داشته باشید، شاید او واقعا نداند كه واكنش درست چیست.

راه‌حل: این را به خاطر داشته‌باشید كه اگر شوهرتان شما را دوست داشته باشد هركاری برای خوشحال كردن‌تان می‌كند. بنابراین مطمئن شوید كه احتیاج و خواسته‌تان را به روشنی برای او مطرح كرده‌اید و قرار نیست او خود چیزی را متوجه شود بلكه شما باید اول از او بخواهید.


 

عادت بد 6

برای شوهرتان داستان بگویید

هر كسی یك نوع كادو و هدیه را دوست دارد بعضی از خانم‌ها وسایل دست‌ساز و ظریف را دوست دارند، بعضی‌ها كادوهای زیبا و پر آب و رنگ دوست دارند، بعضی دیگر نیز ترجیح می‌دهند، چیزی هدیه بگیرند كه احتیاج دارند مثل یك وسیله خانه یا…‌ بعضی هم كادوهایی گران قیمت.‌ بنابراین به مردان حق دهید كه به درستی ندانند شما چه نوع كادویی دوست دارید و در واقع ممكن است نظر آ‌ن‌ها با شما در مورد یك كادوی خوب متفاوت باشد.

راه‌حل:‌ برای او یك داستان بسازید یعنی یك خاطره بسازید كه در آن یكی از دوستان‌تان كادویی برای شما خریده كه اصلا دوستش نداشتید مثلا یك پشتی صندلی هدیه داده درحالی‌كه شما ترجیح می‌دادید، یك كفش یا كیف زیبا هدیه بگیرید.


 

عادت بد 7

 

فقط حق داری بازی‌های تیم محبوبت را ببینی عزیزم

بیشتر مردها طرفدار یك یا چند تیم ورزشی هستند و این علاقه‌شان قبل از آشنایی با شما نیز وجود داشته ‌است اما تفاوت بعد از ازدواج این است كه چون مسئولیت‌های بیشتری در قبال خانواده دارند به‌نظر می‌آید كه در دیدن مسابقه‌ها زیاده‌روی می‌كنند در صورتی كه قبلا نیز به همین مقدار مسابقه‌ها را تماشا می‌كردند.

راه‌حل: خیلی آرام به دور از هیجان و احساسات یا بدون عصبانیت به او بگویید كه زمان‌هایی كه او روی كاناپه مسابقات ورزشی را نگاه می‌كند، شما احساس تنهایی و ناراحتی می‌كنید.‌ سپس راه‌حل را به او پیشنهاد دهید: از او بپرسید به چه تیم‌هایی علاقه دارد و حتما باید بازی آ‌ن‌ها را تماشا كند، سپس با هم قرار بگذارید كه فقط بازی این تیم‌ها را ببیند و بقیه وقتش را به خانواده اختصاص دهد.‌ یك فكر دیگر هم می‌تواند این باشد كه به او پیشنهاد دهید،‌ به فرزندان‌تان فوتبال یا هر ورزش مورد علاقه‌اش را بیاموزد.‌ آن وقت، وقت كمتری مقابل تلویزیون و وقت بیشتری را با بچه‌ها می‌گذراند.


 

عادت بد 8

به ظاهر خودش بی‌اهمیت است

حقیقت این است كه بسیاری از مردان متوجه نمی‌شوند یا برای‌شان مهم نیست كه مثلا رنگ تی‌شرت‌شان با شلوارشان هماهنگ نیست یا اصلا تمیز نیستند.

راه‌حل: خوشبختانه بسیاری از مردان خوشحال می‌شوند كه كسی در این زمینه كمك‌شان كند به‌خصوص اگر بدانند كه خوش‌تیپی و مرتبی‌شان‌ شما را هم خوشحال می‌كند، به جای این‌كه از او ایراد بگیرید و قیافه‌تان را كج و معوج كنید با او در مقابل كمد لباس‌هایش بروید و یك لباس مناسب پیشنهاد دهید و سپس به او بگویید كه چه مرد خوش‌تیپ و‌ فوق‌العاده‌ای شده‌است


امار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات